Bizi Arayın

+90 (332) 290 14 38

Bize Yazın

info@nayaproje.com
+90 (332) 290 14 38
KONYA LARENDE ESNAFI TAŞINIYOR

14 Nisan 2023

KONYA LARENDE ESNAFI TAŞINIYOR

Konya Büyükşehir Belediyesi, Meram Belediyesi’yle birlikte başlattığı Büyük Larende Dönüşü kapsamında, caddede bulunan esnaflar için Şehir Hastanesi karşısında yeni iş yerlerinin yapımını hızla sürdürüyor.

 

 

Konya Büyükşehir Belediyesi ve Meram Belediyesi iş birliğinde hayata geçirilecek Büyük Larende Dönüşümü kapsamında Larende Caddesi’ndeki esnafların taşınacağı iş yerlerinin yapımı devam ediyor. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Türkiye Yüzyılı’nda Konya’ya eski görkemli günlerini tekrar yaşatmak için şehir merkezinde çok önemli ihya projelerini hayata geçirdiklerini söyledi.

DAHA GÜZEL ORTAMDA ÇALIŞACAKLAR

Bu projelerden birinin de Büyük Larende Dönüşümü olduğuna değinen Başkan Altay, “Larende Caddesi’nin aslına uygun olarak canlandırılması amacıyla Meram Belediyemiz ile birlikte şehrimiz için çok önemli bir kentsel dönüşüm çalışması yürütüyoruz. Bu çalışma kapsamında buradaki dükkanları Şehir Hastanesi karşısında bulunan Büyükşehir Belediyemizin eski hayvan pazarının olduğu yere taşımak için çalışıyoruz.Adana Çevre Yolu üzerindeki 9 bin 445 metrekare alanda başlayan yeni iş yerlerinin yapımı hızla devam ediyor. Esnafımız buraya taşındığında daha güzel bir ortamda işlerini sürdürme imkanına kavuşacak” dedi. Yıl sonuna kadar tamamlanması planlanan yeni iş yerleri 85 milyon 105 milyon liraya mal olacak.